GERMAN WWI ARTILLERY
WITH 96 n/A 77mm GUN

zpět

Výrobce: EMHAR

Další údaje: plast, 1:72

Cena: cca 200 Kč

Popis:
Co je středem této sady je asi hned na první pohled jasné. Jedná se o 77 mm dělo (i když krabice hlásá 76 mm, což je překlep). Protože se jedná o německými vojáky velmi používanou a slavnou zbraň, neměl by tento výrobek Emharu zapadnout v zapomnění. Bohužel, nazvat sadu spíše po tomto dělu, než jako německá artilerie, by asi bylo vhodnější. Kromě děla toho v krabici totiž moc nenajdete. Podívejme se na to.
Nejdřív tedy samotné dělo. Myslím, že je vyvedeno velmi dobře a odpovídá originálu. Protože zbytek sady jsou figurky vojáků, jedině u tohoto kousku vás čeká nějaké to lepení. Ale nic hrozného. Dělo se skládá z ani ne deseti částí, které k sobě dobře pasují. Výborně odvedená práce.
Dvě z dalších figurek patří přímo k dělu. Jedná se o jeho obsluhu, vojáci, kteří drží v ruce střely a chystají se dělo pravděpodobně nabíjet. Nevím, proč tak činí oba, možná by bylo vhodnější, kdyby druhý z nich obsluhoval dělo nějakým jiným způsobem. Dále je zde nějaký důstojník mávající šavlí, zamýšlen nejspíš jako velitel k dělu.
Tím by bylo asi nejlepší skončit, protože dělo je opravdu dobře udělané a určitě bych si ho koupil i tak a ještě bych byl rád, že by krabice byla o něco levnější. Emhar se ale rozhodnul ještě něco do krabice přidat, což je jenom takové "aby se neřeklo" a navíc to ani nesouvisí s artilerií.
Jsou zde dva vojáci s puškami, jeden z nich dokonce sniper. Abych trochu zmírnil předchozí odstavec, jsou dobře udělaní, také se dají samozřejmě bez problémů využít. Horší to je s vojákem u kulometu. Ne že by byl snad příliš špatný, ale těžko ho v tomto stavu můžeme nechat někde střílet, protože k sobě potřebuje asistenta, který bude do kulometu strkat pás s náboji. Nikoho takového ale v sadě už nenajdete.
Přesto na závěr nemohu přes pár nedostatků či nedotažeností nic jiného než doporučit, protože to dělo, jak už se asi opakuji, je výtečné a správnému "firstworldwarákovi" nesmí vám chybět. Ještě zmíním, že každá figurka je v sadě čtyřikrát, dělo bohužel jenom dvakrát.

zpět