BRITISH WWI INFANTRY WITH TANK CREW

zpět

Výrobce: EMHAR

Další údaje: plast, 1:72

Cena: cca 200 Kč

Popis:
Sada britských vojáků první světové války. Hodí se výborně například jako doplněk k tankům MkIV, které Emhar také vyrábí. I když pravda, že onen podnadpis "with tank crew" v názvu krabice zase nemůžete brát tak vážně.
Zatímco v tanku Mark IV bylo 8 členů posádky (někdy, jestli se nemýlím, dokonce 9, alespoň u prvních typů, kde ten devátý střílel po šílencích snažících se dostat do tanku vrchem), zde máme k dispozici dva. Ale to zase tak extra nemusí vadit, vždyť těch zbylých šest už je přece vevnitř v tanku :-) Zmiňovaní dva nesou nějakou bednu s náboji nebo s čím a jejich oblečení i helmy odpovídají těm, které na sobě opravdu posádka tanků tenkrát nosila.
Zbytek krabice jsou klasičtí pěšáci, tak je také celá sada pojmenovaná. Cena odpovídá množství, kvalita je, jak jsem u Emharu alespoň doposud zvyklý, vynikající. Je zde třináct figurek (dvě z nich tvoří zmiňovanou posádku tanku), každá z nich je k dispozici čtyřikrát. Jak vypadá zbylých 11 póz vám asi nejlépe vypovědí přiložené obrázky. Není zde asi žádný extra netradiční postoj či zbraň, je to prostě to nejběžnější, co budete asi většinou potřebovat - pěšáci s běžnou výstrojí, v běžných uniformách a v běžných postojích či v lehu. A slovem běžný to nechci nijak degradovat, vždyť jsem si sám tuto sadu koupil, protože právě bez těchto běžných věcí se neobejdete.
Jeden voják (důstojník) má na sobě šortky, což se běžně v teplejších měsících nosilo, i když jako samostatná figurka nějaké extra využití spolu s touto sadou nemá. Kromě tohoto kraťasáře jsou z oněch jedenácti figurek ještě dva další taktéž důstojníci.
Pěkná sada, která se hodí, protože v první světové válce se na bojištích britští vojáci vyskytovali téměř vždy.

zpět